האם אתם מבולבלים לגבי ההבדל בין או-דה טואלט ופרפיום, כאשר אתם עומדים מול מדף הבישום העמוס ברשתות הפארם?

אם כן אתם לא לבד. המאמר הזה יפתור לכם את הבעיה - מה שבעם אומרים השמות ומהם המשמעויות של השמות. בנוסף, תוכלו להבין למה פרפיום באמת כל כך הרבה יותר יקר מאו-דה טואלט.
הסבר על ריכוז תמצית בסוגי שונים של פרפיום
המילה פרפיום Perfume מגיעה מהשפה הלטינית. Per=Through=באמצעות/דרך; Fumare=Smoke= עשן. ולכן עכשיו זה אולי פחות מפתיע שהנושע מעט מעורפל
כל בית בישום בעולם עושה שימוש בטרמינולוגיה ייחודים לו לייצור בשמים בהתאם לרמת הריכוז שהבשמים שלהם מכילים. ההסבר הבא ייתן לכם מושג מדויק לגבי מה שאתם בעצם רוכשים כאשר אתם מושטים יד למדף הבשמים בחנות.

Eau de Cologne- מיה קולון

בתחתית הרשימה של רמות הריכוז עומדים מי הקולון. הם מכילים בערך 7% של תמציות המהולות בכ 60%-70% אלכוהול. זוהי התרכבות המרעננת ביותר המתאימה לתקופות ולימים חמים של חודשי הקיץ ובכלל. מכיוון שהריח מתנדף יחסית במהירות גבוהה המטרה בשימוש במי הקולון היא להתיז אותם על הגוף מספר פעמים ביום להתרעננות בישום וקירור העור. זאת לאור האחוז הנמוך של התמציות במי הקולון. כמו כן בניגוד לכל שאר הבשמים המוכרים לנו הם נמכרים גם בבקבוקים הגדולים ביותר של בערך 200 מ"ל. בגלל שיש צורך בשימוש תכוף.

Eau de Toilette- או דה טואלט

תרכובת זו מכילה 10% תמציות ארומטיות. הריח הראשוני מאוד מזכיר את ריחו של Perfume שהוא חזק ודומיננטי וזה הולך ודועך לאור שעות היום. צורך הבישום הזו אינו אמורה להחזיק מעמד על-פני יום שלם אלא למספר שעות והמטרה היא לעשות בו שימוש חוזר פעם או פעמיים נוספות במהלך היום. הריח הולך ודועך בצורה איטית יחסית ובכך הוא נותן תחושה רעננה בניחוח עדין למשך מספר שעות.
כאשר מודדים את היקפי המכירות מי הקולון והאו-דה טואלט הם הנמכרים ביותר בעולם ומתאימים במיוחד למדינות חמו בעלות אקלים חם ולחודשי הקיץ בגלל רעננותם והתפוגגותם לאורך היום.

Eau de Perfume- או דה פרפיום

מכיל ריכוז של 15%-20% תמציות ארומטיות. זו נחשבת התרכובת המושלמת להתזה על כל דבר, שיער, בגדים גוף אריגים וכו'. לרוב תרכובות אלו מחזיקות מעמד לאורך יום שלם ולכן הן גם נמכרות בבקבוקים יחסית קטנים כי אחוז התמציות הארומטיות בהם גדול והשימוש בהם אמור להיות תכוף פחות מהשניים הקודמים. הריכוז הגבוה של התמציות בבשמים אלו משפיע גם על מחירם והם יקרים משמעותית מהשניים הקודמים.
Perfume- פרפיום נקרא גם תמצית פרפיום או Extrait זוהי הפורמולה היקרה ביותר בתחום הבישום לאור העובדה שמדובר בתמצית הבישום עצמה שמרכזת בתוכו את הניחוחות בריכוז הגבוה ביותר שניתן למצוא. ריכוז הפרפיום עומד על 40% ולכן יש להיזהר לא לעשות בו שימוש יתר.

כאשר מניחים פרפיום על הגוף יש לעשות בו שימוש מדוד וההמלצה היא לשים נגיעות של פרפיום בנקודות הדופק בגוף: בפרקי הידיים, מאחורי האוזניים על הצורה וכד'. הריח כל כך חזק ועמיד שהוא יכול להחזיק מעמד גם מעבר ליממה אחת.

* לא לשכוח שיש לשים כמות קטנטנה כדי שלא לדחות את האנשים סביבכם מעליכם. כך גם הכמויות בהן נמכרים במים אלו הן קטנות מאוד ועומדות על 5-15 מ"ל. הם כמובן גם היקרים ביותר מכל הבשמים המתוארים במאמר זה.